Jak wygląda egzamin na sternika jachtowego?

Egzamin na sternika jachtowego – Żeglarstwo w ostatnich latach zdobyło wielu nowych sympatyków. Wiele osób po zdobyciu uprawnień żeglarza decyduje się kontynuować przygodę z tym sportem. Kolejnym etapem edukacji żeglarskiej są szkolenia na sternika jachtowego. Po otrzymaniu tego patentu zyskujemy możliwość samodzielnego kierowania naszym jachtem żaglowym. To otwiera nam możliwość uczestnictwa w bardzo ciekawych rejsach, jest początkiem prawdziwej żeglarskiej kariery.

egzamin na sternika jachtowego

egzamin na sternika jachtowego

Wymagania na patent jachtowego sternika morskiego nie są zbyt wielkie. Po pierwsze to kandydat musi mieć ukończone osiemnaście lat, wypływany staż dwustu godzin, w co najmniej dwóch rejsach morskich oraz oczywiście zdany egzamin.

Zakres teoretyczny podobnie jak w przypadku egzaminu żeglarza, składa się z siedemdziesięciu pięciu pytań testowych, a także dodatkowo zadania nawigacyjnego. Żeby zakończyć egzamin z pozytywnym wynikiem należy prawidłowo odpowiedzieć na sześćdziesiąt pięć pytań oraz właściwie rozwiązać zadanie praktyczne. Aby tego dokonać mamy aż dwie godziny zegarowe. Zadania praktyczne wyznacza przewodniczący komisji egzaminacyjnej.

Wydaje się, że wymagania, jakie stawia się przed kursantem są adekwatne do uprawnień, jakie otrzymuje przyszły sternik jachtowy.Możliwość komentowania została wyłączona.