Jak uzyskać patent sternika motorowodnego

patent sternika motorowodnego

patent sternika motorowodnego

PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO. Coraz popularniejsze stają się ostatnimi czasy sporty wodne. Są przecież świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych miejsc – tym bardziej, że uprawia się je zazwyczaj w naprawdę ciekawych okolicach. Abyśmy jednak mogli rozwijać wodne pasje i stale doskonalić swoje umiejętności, musimy dysponować uprawniającymi do samodzielnej żeglugi patentami.

W przypadku sportu żeglarskiego najniższym patentem jest żeglarz jachtowy, jeśli chodzi zaś o sport motorowodny, najniższy stopień to sternik motorowodny. Oba patenty uzyskać może każdy, kto ukończył czternasty rok życia oraz przeszedł odpowiednie szkolenie i zdał kończący je, państwowy egzamin.

Zdobycie jednego z tych najniższych patentów dla aktywnego pasjonata żeglarstwa nie powinno być trudne – sprawdzają one bowiem podstawowe umiejętności, które każdy, kto swój wolny czas spędza na jeziorach na pewno posiada. Warto jednak pamiętać, że niepełnoletnie osoby, które te patenty uzyskały nie mogą ich samodzielnie realizować – potrzebna jest do tego opieka dorosłego.Możliwość komentowania została wyłączona.